Allen-Bradley 500F-COD930 NEMA Feed Through Contactor AC, Size 2, Open, 110 120V 50/60
Manufacturer: Allen-Bradley
MPN: 500F-COD930
UPC/GTIN: 662072326428
Out of stock
Request Quote
2.5-Year Warranty Included
Free UPS Ground NDA available
Ships Today Order by 4 PM ET
Allen-Bradley 500F-COD930 — NEMA Feed Through Contactor AC, Size 2, Open, 110 120V 50/60Hz, 3 Pole 1NO
Documents & Guides
GUARANTEED SAFE CHECKOUT
  • Visa Card
  • MasterCard
  • American Express
  • Discover Card
  • PayPal
  • Apple Pay
SKU: 500F-COD930 Category:
Description
Allen-Bradley 500F-COD930
NEMA Feed Through Contactor AC, Size 2, Open, 110 120V 50/60Hz, 3 Pole 1NO
Tech Data (100-TD013)
Product Information
Catalog Number 500F-COD930
Manufacturer Allen-Bradley / Rockwell Automation
UPC 662072326428
Technical Notes for 500F-COD930
  • Ensure compatibility with your existing system architecture before ordering.
  • All 500F-COD930 units sold by PLC Exchange are tested and ship in original factory packaging.
Alternative Part Numbers & Names for 500F-COD930
  • 500FCOD930
  • Allen Bradley 500F-COD930
  • Allen-Bradley 500F-COD930
  • 500F COD930