Allen-Bradley MPM-B2152M-MJ74AA Bulletin MPM Medium Inertia Servo Motors Product, 460 V, Fr
Manufacturer: Allen-Bradley
MPN: MPM-B2152M-MJ74AA
UPC/GTIN: 884951114180
Out of stock
Request Quote
2.5-Year Warranty Included
Free UPS Ground NDA available
Ships Today Order by 4 PM ET
Allen-Bradley MPM-B2152M-MJ74AA — Bulletin MPM Medium Inertia Servo Motors Product, 460 V, Frame Size 215 = 215 mm (8.46 in.), 2 Magnets Stacks, 4500 RPM, Multi turn High resolution Encoder (absolute feedback), Keyed Shaft Extension, SpeedTEC DIN Connector, Right Angle, 180 Degrees Rotatable (Quick Connect), 24V DC Brake, IEC Metric, Free Mounting Holes (Type FF)
GUARANTEED SAFE CHECKOUT
  • Visa Card
  • MasterCard
  • American Express
  • Discover Card
  • PayPal
  • Apple Pay
SKU: MPM-B2152M-MJ74AA Categories: ,
Description
Allen-Bradley MPM-B2152M-MJ74AA
Bulletin MPM Medium Inertia Servo Motors Product, 460 V, Frame Size 215 = 215 mm (8.46 in.), 2 Magnets Stacks, 4500 RPM, Multi turn High resolution Encoder (absolute feedback), Keyed Shaft Extension, SpeedTEC DIN Connector, Right Angle, 180 Degrees Rotatable (Quick Connect), 24V DC Brake, IEC Metric, Free Mounting Holes (Type FF)