Allen-Bradley MPM-B1304E-MJ72AA Bulletin MPM Medium Inertia Servo Motors Product, 460 V, Fr
Manufacturer: Allen-Bradley
MPN: MPM-B1304E-MJ72AA
UPC/GTIN: 884951113268
Out of stock
Request Quote
2.5-Year Warranty Included
Free UPS Ground NDA available
Ships Today Order by 4 PM ET
Allen-Bradley MPM-B1304E-MJ72AA — Bulletin MPM Medium Inertia Servo Motors Product, 460 V, Frame Size 130 = 130 mm (5.12 in.), 4 Magnets Stacks, 2250 RPM, Multi turn High resolution Encoder (absolute feedback). Keyed Shaft Extension, SpeedTEC DIN Connector, Right Angle, 180 Degrees Rotatable (Quick Connect), No Brake, IEC Metric, Free Mounting Holes (Type FF)
GUARANTEED SAFE CHECKOUT
  • Visa Card
  • MasterCard
  • American Express
  • Discover Card
  • PayPal
  • Apple Pay
SKU: MPM-B1304E-MJ72AA Categories: ,
Description
Allen-Bradley MPM-B1304E-MJ72AA
Bulletin MPM Medium Inertia Servo Motors Product, 460 V, Frame Size 130 = 130 mm (5.12 in.), 4 Magnets Stacks, 2250 RPM, Multi turn High resolution Encoder (absolute feedback). Keyed Shaft Extension, SpeedTEC DIN Connector, Right Angle, 180 Degrees Rotatable (Quick Connect), No Brake, IEC Metric, Free Mounting Holes (Type FF)