Allen-Bradley 20AC060C3AYNANC0 20A,60 A at 30 kW,400V AC Three Phase,IP66/NEMA/UL 4X/12 Wal
Manufacturer: Allen-Bradley
MPN: 20AC060C3AYNANC0
UPC/GTIN: 820919369148
Out of stock
Request Quote
2.5-Year Warranty Included
Free UPS Ground NDA available
Ships Today Order by 4 PM ET
Allen-Bradley 20AC060C3AYNANC0 — 20A,60 A at 30 kW,400V AC Three Phase,IP66/NEMA/UL 4X/12 Wall,No Feedback,No Communication Module,Numeric Keypad LCD Display,W/ EMC Filt & ComModeChoke,Brake IGBT Installed,No Internal Brake Resistor,E Frame,Enhanced Control with 24V I/O,Documentation
Documents & Guides
GUARANTEED SAFE CHECKOUT
  • Visa Card
  • MasterCard
  • American Express
  • Discover Card
  • PayPal
  • Apple Pay
SKU: 20AC060C3AYNANC0 Category:
Description
Allen-Bradley 20AC060C3AYNANC0
20A,60 A at 30 kW,400V AC Three Phase,IP66/NEMA/UL 4X/12 Wall,No Feedback,No Communication Module,Numeric Keypad LCD Display,W/ EMC Filt & ComModeChoke,Brake IGBT Installed,No Internal Brake Resistor,E Frame,Enhanced Control with 24V I/O,Documentation